Jak przekazać majątek – bezpłatne porady prawne notariuszy

Przekazanie majątku w rodzinie to bardzo istotna kwestia. I ciągle budząca wiele wątpliwości.  Często skutków raz dokonanej czynności nie da się już  odwrócić. Dlatego bardzo ważne jest, aby każdą decyzję związaną z przekazywaniem majątku w rodzinie dobrze przemyśleć.

Oprócz kwestii stricte prawnych pozostaje jeszcze aspekt podatkowy, o którym wiele osób nie pamięta. Dlatego prawnicy, którzy mają z tym do czynienia codziennie – czyli notariusze postanowili zorganizować, nie po raz już pierwszy zresztą, Dni Otwarte Notariatu. W tym roku będzie to sobota 30 listopada.

Przekazanie nieruchomości (czy to sprzedaż czy darowizna czy w końcu umowa dożywocia) musi nastąpić w formie aktu notarialnego, więc notariusze wiedzą, co radzą. Także notariusze mają doświadczenie w sporządzeniu testamentów – czyli w temacie przekazywania majątku na wypadek śmierci. O to też będzie można notariuszy w tym dniu zapytać. A o samym testamencie na pewno warto pomyśleć wcześniej i przekazanie majątku konkretnym osobom zaplanować, aby uniknąć w przyszłości niepotrzebnych nieporozumień rodzinnych.

W tym dniu w 19 miastach w całej Polsce notariusze będą udzielać bezpłatnych porad prawnych dotyczących przekazywania majątku w rodzinie. Jeśli więc rozważasz kwestie przekazania majątku komuś z rodziny, ale masz wątpliwości i chcesz się upewnić, czy przyjęta przez Ciebie koncepcja jest właściwa oraz z jakimi kosztami musisz się liczyć dokonując konkretnych czynności prawnych weź udział w Dniach Otwartych Notariatu i zapytaj profesjonalistę. 30 listopada masz szansę na bezpłatne porady. Sprawdź więc, gdzie w Twoim mieście będą one udzielane i nie wahaj się zapytać.

Sprzedaż spółki — to portal prawniczy, na którym znajdziecie bardzo ciekawe informacje na temat tego w jaki sposób prowadzić sprawy spółek handlowych: